لیوان چای دار ویتاسیب

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

خواص خوردن هسته سیب

  نتایج محققان آلمانی در مجله علمی Stem Cell Reports نشان می دهد که سیب یک میوه معجزه آسا است. طبق تحقیقات دانشمندان عناصر غذایی گیاهی خاص تأثیر مثبتی بر عملکرد اندام‌ها از جمله مغز دارند و سیب باعث تحریک نوروژنز نیز می‌شود.از خواص هسته سیب این است که  ۹۰ درصد مواد مغذی در هسته سیب میوه متمرکز است و بنابر این توصیه می شود سیب را با هسته و دانه بخورید.

آیا دانه‌های سیب سمی است؟

بسیاری از افراد معتقد هستند که دانه سیب سمی است و از خوردن آن اجتناب می کنند. در حقیقت دانه‌های سیب حاوی یک ترکیب گیاهی به نام آمیگدالین است. این ماده در دانه میوه‌هایی مانند سیب، بادام، زردآلو، هلو و گیلاس هم وجود دارد.

خوردن هسته سیب و یا به طور کلی تمامی سیب هیچ ضرری نخواهد داشت. اگر بتوانید هسته ها را کاملا بجوید بهتر است ولی باید بدانید که هسته سیب حاوی آمیگدالین است که در هنگام هضم کمی سیانید آزاد می کند. هسته سیب زمانی که وارد بدن می شود در حقیقت هضم نخواهد شد مگر این که شما آن را به صورت کامل بجوید. حتی اگر شما هسته ها را هم نجویده بخورید باید در حدود ۱۸ عدد سیب بخورید تا نزدیک به میزان مورد نیاز سیانور برای نابود کردن بدن داشته باشید.

به این مقاله امتیاز دهید

4.1/5 - (44 امتیاز)

13 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.